אלקטרוניקה ומחשבים
אלקומפ
תוכנה Robots

פורסם ב23 לאוגוסט, 2009 | על ידי גיא רומבאוט

16

מאקרו, רובוטים וריבוי משימות

לא מזמן הגעתי לקישור למשחק פלאש חביב הנקרא "Multitask". המשחק הוא בעל מספר שלבים כאשר בכל שלב השחקן צריך לבצע מספר פעולות בו זמנית, שמספרן עולה עם התקדמות השלבים. באופן אישי הגעתי ל103 נקודות, מכובד יחסית, אך חשבתי לעצמי כיצד אני יכול להכפיל את מספר הנקודות ואז נזכרתי: מאקרו ורובוטים (Bots). אבנה מאקרו (סקריפט של פקודות) אשר יעזור לי לבצע מספר פעולות יחסית פשוטות. אולם, יחסוך לי המון עבודה ויעזור לי להתמקד בדבר המרכזי והחשוב יותר.

אני מניח כי חלקכם בטח תוהים:
"אז.. עם כל הכבוד, אוכל לבנות תוכנה שהבנייה שלה תיקח לא פחות זמן, לקמפל אותה ולבסוף אקבל הודעת שגיאה כי שכחתי איזה פסיק או נקודה – ונגמר כבר היום" או חלקכם אולי בכלל לא יודעים תכנות. ולכולכם אגיד: AC Tool.

AC Tool היא תוכנה מאוד נוחה לכתיבת מאקרו בצורה מתקדמת עם המון אפשרויות: התוכנה מציגה ממשק פשוט הכולל עשרות פקודות המופיעות ברשימה נשלפת. יתר על כן, קיים דף עזרה המסביר מה כל פקודה עושה – את האמת לא יצא לי להשתמש בו מאחר והשם של כל פקודה הוא בעצם מה שהיא עושה.
בין האפשרויות הרבות: התוכנה מאפשרת לדגום צבעים מהמסך, ללחוץ על מקשים בשבילכם בעכבר ובמקלדת, לבצע לולאות, תנאים, חישובים ועוד. לאחר כתיבת המאקרו פשוט מריצים את הסקריפט על ידי לחיצה על כפתור בודד (ניתן לבצע גם Pause ולשחזר בכל זמן וכמובן לשמור).

אין צורך בידע קודם כדי להשתמש בתוכנה, זאת מאחר כפי שכבר ציינתי כי כל הפקודות והאפשרויות עומדות לפניכם בממשק בודד (למתכנתים שביניכם יהיה כמובן יתרון והסתגלות מהירה).
התוכנה מאפשרת לשחק בשבילכם במשחקי רשת ולעלות רמות, לבצע פעולות של סידור קבצים במחשב, בדיקות אוטומטיות, כתיבת מסמכים וכו'. ובקיצור גבול האפשרויות הוא גבול הדמיון שלכם. זמן הוא המשאב היקר ביותר – אומנם זוהי לא תוכנת קסם שתשהה לכם אותו, אך בהחלט תעזור לחסוך בו וגם בהוצאת אנרגיות מיותרות.

באתר התוכנה תוכלו למצוא קהילה שתתמוך, קבצי מאקרו שאחרים הכינו וניתנים להורדה (יחסוך עוד זמן), הורדת התוכנה כמובן – והכל בחינם.

נוסף על כך, כל מי שיהיה מעוניין לקבל עזרה ולשאול שאלות – מוזמן לעשות זאת בתגובה לכתבה זו (למטה).

ACTOOL

אודות המחבר16 תגובות למאקרו, רובוטים וריבוי משימות

  1. גולן הגיב\ה:

    הי גיא.
    אני מנסה כבר זמן רב למצוא דרך לעשות את אותו הדבר, אבל לא דרך מחשב. פשוט במסגרת עבודתי אני צריך להכין מכשירים ולהגדיר אותם וכו', ואני כנראה צריך מעין לוח קטן/קופסה קטנה שאליה אני יכול להקליט את פעולות העכבר ובלחיצה קטנה היא תבצע לי את אותה פעולה (ורצוי בבת אחת לכמה מכשירים בו זמנית).
    האם ידוע לך על דבר כזה שקיים? האם אני צריך לפנות למתכנת כלשהו? תחום הרובוטיקה אולי? אשמח אם תוכל לעזור לי בזה… תודה רבה! :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

חזרה לראש הדף ↑